Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
RSS
wtorek, 3 grudnia 2024 18:36
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Start
Informacje o projekcie
Filmy
Gatunki chronione
Galeria fotografii
Czerwona księga
Linki do stron
Pokaż pozostałe elementy menu
Strona główna
Artykuły
FILMY
SOWY - GÓRY SOWIE ZIMĄ
SOWY - GÓRY SOWIE ZIMĄ
FILMY
INFORMACJE O PROJEKCIE
GATUNKI CHRONIONE
Mamy dla Was kilka zdjęć realizowanych w w ramach projektu - zobaczcie sami jakie cuda natury!
31.01.2019 19:14
(aktualizacja 30.09.2023 20:12)
Powiązane galerie zdjęć:
SOWY - GÓRY SOWIE ZIMĄ
Podziel się
Oceń
2
0
ZOBACZ TAKŻE
FILM O GÓRACH SOWICH NAGRODZONY NA FESTIWALU FILMÓW EDUKACYJNYCH
Zaledwie kilka dni temu w Warszawie w Muzeum Narodowym odbyła się uroczysta gala Międzynarodowego Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO, podczas której zostały wręczone zwycięzcom „Złote Koperniki”. Wśród wyróżnionych filmów znalazła się również produkcja zrealizowana przez Telewizję Sudecką pt: „Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich”, w ramach projektu informacyjno – edukacyjnego, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. , a partnerami projektu Gmina Miejska Dzierżoniów, Gmina Bielawa, Gmina Pieszyce, Gmina Dzierżoniów oraz Powiat Dzierżoniowski.
KINOWA PREMIERA FILMU O GÓRACH SOWICH
W niedzielę 1 grudnia w sali Teatru Robotniczego w Bielawie odbyła się kinowa premiera filmu zrealizowanego przez Telewizję Sudecką w ramach projektu pod nazwą: „Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich”, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska, a partnerami Gmina Miejska Dzierżoniów, Gmina Bielawa, Gmina Pieszyce, Gmina Dzierżoniów oraz Powiat Dzierżoniowski. Frekwencja robiła wrażenie. Niestety nie wszyscy chętni zmieścili się na widowni. Magnesem przyciągających widzów był również koncert Shata Qs, która rozgrzała publiczność do czerwoności.
GÓRY SOWIE - UNIKALNE PIĘKNO 4 PORY ROKU
Góry Sowie to unikalne piękno środowiska naturalnego i wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska, idealne dla turystów lubiących ciszę, spokój oraz piesze wędrówki. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tu stoki narciarskie, doskonałe trasy rowerowe, Twierdza w Srebrnej Górze, Jezioro Bielawskie, Zamek Grodno, a pod nim Jezioro Bystrzyckie. Nad wszystkim góruje wieża widokowa na Wielkiej Sowie. Góry Sowie, to przede wszystkim unikalne na skalę całego kraju środowisko fauny i flory. Nie brak tu wyjątkowej roślinności oraz gatunków zwierząt spotykanych jedynie w tej części kraju.
JESIENNE GÓRY SOWIE W GAZECIE WROCŁAWSKIEJ
W piątek 22 listopada 2019 r. już po raz kolejny za pośrednictwem Gazety Wrocławskiej edukowaliśmy i informowaliśmy mieszkańców Dolnego Śląska o unikalnym pięknie środowiska naturalnego Gór Sowich. W każdej gazecie umieszczona została broszura informacyjna poruszające wiele aspektów dotyczących ochrony środowiska. Nakład to aż 30.000 egzemplarzy.
ZMIANA ZACZYNA SIĘ OD NAS
Dwutlenek węgla, jako składnik powietrza, to gaz niezbędny do życia. Jednak jego nadmiar jest nie tylko trujący, ale także przyczynia się do zmian klimatycznych, wpływających negatywnie na światowy ekosystem. Trwający (18-24 listopada) Tydzień Edukacji Globalnej, którego tegoroczne hasło brzmi: „Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!”, jest dobrym momentem, by samemu podjąć inicjatywy ograniczające emisję CO2 do atmosfery.
EDUKUJEMY I INFORMUJEMY, CZYLI JESIEŃ 2019
Na terenie całego Dolnego Śląska ukazały się kolejne materiały informacyjno - edukacyjne w ramach prowadzonej kampanii. Tym razem w naszych materiałach poruszamy tematy dotyczące min. zanieczyszczonego powietrza, smogu i co możemy zrobić na rzecz czystego powietrza.
JESIEŃ INSPIRUJE DO DZIAŁAŃ NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA
Wyjątkowe piękno jesiennej przyrody w Górach Sowich inspiruje do działań na rzecz jej ochrony. Zobacz jak dbać o zagrożone gatunki i środowisko naturalne na "wgorysowie.pl"
NAGRODZONE FILMY W KONKURSIE O GÓRACH SOWICH
Zobacz kto został nagrodzony w konkursie na film o Górach Sowich.
GÓRY SOWIE NA JESIEŃ - FILM Z UDZIAŁEM OLGI TOKARCZUK
Jesień to wyjątkowa magiczna pora roku, która daje znać, że przyroda powoli przygotowuje się do długiej zimowej pory. Przejście z lata odbywa się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego.
SMOG DUSI SKÓRĘ
Wiemy, jak bardzo szkodliwy jest smog dla układu krążenia i układu oddechowego, ale zapominamy, że w zanieczyszczonym powietrzu źle czuje się także nasza skóra.